Բանկային, ֆինանսական և ներդրումային ոլորտի ամենահեղինակավոր և ազդեցիկ պարբերականներից մեկի՝ Euromoney ամսագրի կողմից բանկի աշխատանքի որակի գնահատումը հաստատում է Յունիբանկի բարձր մակարդակը պրեմիում բանկային ծառայությունների և կապիտալի կառավարման ոլորտում:
«Մեր թիմը շնորհակալ է Euromoney-ի փորձագետներին՝ private բանկինգի ուղղությամբ մեր աշխատանքի արդյունավետությունը գնահատելու համար: Հպարտ ենք ձեռք բերված արդյունքներով և ուրախ ենք, որ ավելի ու ավելի շատ մարդիկ են ընտրում Յունիբանկ Պրիվե-ն՝ VIP ծառայությունների և իրենց ֆինանսների կառավարման համար: Մեր հաճախորդների և նրանց ընտանիքների երկարաժամկետ վստահությունը և բավարարվածության բարձր մակարդակը, որի արդյունքում բանկը ստացավ Euromoney-ի հեղինակավոր միջազգային մրցանակը, կարևոր խթաններ են էլ ավելի հավակնոտ ծրագրերի համար»,- ասաց Յունիբանկ ԲԲԸ-ի Վարչության նախագահ Մեսրոպ Հակոբյանը:
2022 թվականին Յունիբանկ Պրիվեի հաճախորդների թիվը 2021 թվականի համեմատ աճել է 30%-ով: Լավագույն միջազգային փորձին համապատասխան մշակված ծառայությունների հատուկ փաթեթները, հաճախորդների հանդեպ հոգատարությունն ու շուրջօրյա աջակցությունը, սպասարկման բարձր որակը բանկին դարձրել են հուսալի գործընկեր, որին հաճախորդը կարող է վստահել՝ ինչպես ֆինանսական, այնպես էլ՝ լայֆսթայլ հարցերի լուծումները:
Յունիբանկ Պրիվեն առաջարկում է անհատական ներդրումային ռազմավարության մշակում կապիտալի դիվերսիֆիկացման առավել շահավետ տարբերակների հաշվարկով: Անձնական մենեջերը միշտ պատրաստ է օգնել ֆինանսական հարցերում և լիարժեք աջակցություն ցուցաբերել բանկային գործարքների իրականացման ժամանակ:
Բանկը ոչ միայն ակտիվորեն զարգացնում է private banking&wealth management Հայաստանում, այլ նաև տրամադրում է ծառայություններ արտասահմանում: Կոնսյերժ-ծառայությունը հաճախորդներին և նրանց ընտանիքներին աջակցություն է տրամադրում անշարժ գույքի կամ տրանսպորտային միջոցների ձեռքբերման, վիզաների ստացման, արտասահմանում ճանապարհորդության և ուսման կազմակերպման, ավտոմեքենաների վարձույթի, հյուրանոցների և միջոցառումների տոմսերի ամրագրման հարցում: Այս մոտեցումը Յունիբանկ Պրիվեին թույլ է տալիս խնայել հաճախորդների ժամանակը և դարձնել նրանց կյանքն ավելի հարմարավետ:

Euromoney признал Юнибанк Privé лучшим private-банком в Армении
Признание качества работы со стороны журнала Euromoney, одного из самых авторитетных и влиятельных изданий о банковском деле, финансах и инвестициях, подтверждает высокий уровень Юнибанка в сфере премиального банковского обслуживания и управления капиталом.
«Наша команда благодарна экспертному сообществу за признание эффективности нашей работы в сфере private banking. Мы много трудились над совершенствованием сервиса Юнибанк Privé, стремясь учесть все потребности клиентов. Мы гордимся достигнутыми результатами и рады, что все больше людей выбирают Юнибанк Privé для премиального обслуживания и управления капиталами. Высокий уровень удовлетворенности и многолетнее доверие наших клиентов и их семей, результатом чего стало вручение престижной международной премии Euromoney — важные стимулы для еще более амбициозных целей», — отметил председатель Правления ОАО «Юнибанк» Месроп Акопян.
В 2022 году число клиентов Юнибанк Privé выросло на 30% по сравнению с 2021-м. Специальные пакеты услуг и продуктов, разработанные в соответствии с лучшей международной практикой, круглосуточная поддержка, высокое качество обслуживания и искренняя забота о клиентах позволяют банку быть надежным партнером, на которого клиент может возложить решение как финансовых вопросов, так и разнообразных задач в рамках lifestyle management.
Юнибанк Privé предлагает разработку индивидуальной инвестиционной стратегии с расчетом наиболее выгодных вариантов диверсификации капитала. Персональный менеджер в любое время готов оказать помощь по финансовым вопросам, выполнить полное сопровождение банковских транзакций.
Банк не только активно развивает private banking&wealth management в Армении, но и оказывает VIP-услуги за рубежом. Консьерж-сервис обеспечивает клиентам и их семьям поддержку при покупке недвижимости или транспорта, оформлении виз, в организации поездок и обучения за границей, при аренде автомобилей, бронировании отелей и билетов на мероприятия. Такой подход позволяет Юнибанк Privé экономить время клиентов и делать их жизнь комфортнее.