Յունիբանկն առաջատար դիրք է զբաղեցրել սպառողական վարկերի քանակով
Այդ ցուցանիշները դարձել են Յունիբանկի քաղաքականության օրինաչափ արդյունքը, որի համար առաջնայինն է մանրածախ ուղղության զարգացումը: Մանրածախ վարկերի պահանջարկն աճում է՝ դրանք ձեռք բերելու պայմանների բարելավման, նաև՝ բանկի կողմից իրականացված պրոմոակցիաների, այդ թվում՝ «0%, 0%, 0% +» պայմաններով վարկերի շնորհիվ։
«Մեր նպատակն է՝ օգնել այն հաճախորդներին, ում կրթության, առողջության և այլ ծառայությունների կամ անհետաձգելի կարիքների համար գումար է հարկավոր: Մարդիկ կարողանում են լուծել առաջացած դրամական խնդիրներն ու ապառիկ ձեռքբերել անհրաժեշտ ապրանքներն արդեն այսօր, ամիսներով ու տարիներով չհետաձգելով ցանկության իրականացումը: Մենք ուրախ ենք, որ գնալով ավելանում է որպես իրենց ֆինանսական օգնական՝ Յունիբանկն ընտրած մարդկանց թիվը»,- բանկի դիրքորոշումը պարզաբանում Յունիբանկի Վարչության նախագահի տեղակալ, մանրածախ բիզնեսի և միջազգային զարգացման գծով տնօրեն Գուրգեն Ղուկասյանը:
Ամենապահանջվածը սմարթֆոններ, համակարգիչներ, կենցաղային և այլ տեխնիկա ձեռքբերելու համար տրամադրվող վարկեր են: Այդ պատճառով Յունիբանկը զգալիորեն ընդլայնել է գործընկերային ցանցը: Այժմ POS-վարկերը կարելի է ձևակերպել բանկի ավելի քան 1300 գործընկեր խանութներում։ Բանկի կողմից ներդրված նորարարական տեխնոլոգիաների և արհեստական բանականության շնորհիվ՝ հաճախորդները հնարավորություն ունեն վարկը ձևակերպել արագ և փաստաթղթերի նվազագույն փաթեթով։ Արհեստական բանականությունը թույլ է տալիս արդյունավետորեն վերլուծել ռիսկերն ու հաշված րոպեների ընթացքում իրականացնել սքորինգ: Ավտոմատացված համակարգի միջոցով 2022 թվականին Յունիբանկը մշակել է ավելի քան 500.000 հայտ։

По данным за 2022 год, Юнибанк выдал наибольшее количество потребительских кредитов в Армении. Юнибанк сохранил топовые позиции также по количеству и объему POS-кредитов.
Такие показатели стали закономерным результатом политики Юнибанка, для которого приоритетным является развитие розничного направления. Спрос на потребительские кредиты растет по мере улучшения условий кредитования со стороны банка и запуска промоактивностей, в том числе кредитования в рамках акций «0%, 0%, 0% +».
«Наша задача — помочь клиентам, которым нужны средства на образование, медицинские и другие услуги, или срочные затраты. Благодаря доступным и быстрым банковским продуктам люди имеют возможность решить возникшие денежные проблемы или приобрести нужные товары в рассрочку уже сегодня, а не откладывать исполнение мечты на месяцы и годы. Мы рады, что все больше людей выбирают Юнибанк как своего финансового помощника», — разъясняет позицию банка заместитель председателя правления, директор по розничному бизнесу и международному развитию Юнибанка Гурген Гукасян.
Учитывая, что наиболее востребованы кредиты на смартфоны, бытовую, компьютерную и другую технику, Юнибанк значительно расширил партнерскую сеть, где можно оформить рассрочку. Сейчас POS-кредиты можно оформить в более чем 1,300 магазинах-партнёрах банка.
Благодаря внедрённым банком инновационным технологиям и искусственному интеллекту клиенты имеют возможность оформить кредит быстро и с минимальным пакетом документов. ИИ позволяет эффективно анализировать риски и провести скоринг клиента за считанные минуты. С помощью автоматизированной системы за 2022 год в Юнибанке было обработано более 500 тыс. заявок.