Այսօր կայացավ «Յունիբանկ» ԲԲԸ բաժնետերերի տարեկան ընդհանուր ժողովը, որն ամփոփեց բանկի 2023 թվականի գործունեության արդյունքները: 2023 թվականին Յունիբանկը շարունակեց զարգացումը և ամրապնդեց իր դիրքերը շուկայում: Հաշվետու տարին բանկն ավարտեց 4,5 մլրդ դրամ շահույթով, և բանկի Խորհուրդը Բաժնետերերի ժողովի հաստատմանը ներկայացրեց շահութաբաժինների վճարման հարցը։ Շահութաբաժինների ընդհանուր գումարը կկազմի 4,1 մլրդ դրամ։ Շահութաբաժիններ վճարելու որոշումն արտացոլում է բանկի՝ հաշվետու ժամանակահատվածի արդյունավետ գործունեությունը: Բաժնետերերը շահութաբաժինները կստանան հուլիսի 3-ից մինչև 28-ը ընկած ժամանակահատվածում:
Տարվա արդյունքները հաստատեցին ազնիվ և հուսալի ֆինանսական գործընկեր լինելու, հաճախորդներին լսել կարողանալու, մարդկանց և բիզնեսի համար օգտակար և շահավետ լուծումներ գտնելու՝ բանկի ընտրած ռազմավարության արդյունավետությունը:
Հաշվետու տարում բանկի կապիտալը գերազանցեց 40 մլրդ դրամը, ակտիվների ծավալը՝ 289 մլրդ դրամը։ Բանկի վարկային ներդրումները 2023 թվականին աճեցին գրեթե 25%-ով։
ֆոնդային բորսայում բանկի բաժնետոմսերն այժմ վաճառվում են անվանական արժեքից եռակի բարձր գնով:
Յունիբանկի 2023թ. ձեռքբերումները գնահատվել են նաև միջազգային կազմակերպությունների կողմից: Visa համակարգը տարվա արդյունքներով Յունիբանկին շնորհել է Pinnacle Partnership մրցանակ:
Յունիբանկի private banking-ը՝ Յունիբանկ Պրիվեն, ճանաչվել է լավագույնը Հայաստանում՝ ըստ Euromoney Global Private Banking Awards 2023-ի:
Հաշվետու տարում բանկն ընդլայնեց իր ներկայությունը. այսօր Յունիբանկի սպասարկման ցանցը ներառում է 50 մասնաճյուղ և 100-ից ավելի պրոմո կետ: Միաժամանակ բանկը գնում է դեպի թվայնացում և առաջադեմ տեխնոլոգիաների ներդրում։ Հաճախորդները գնալով ավելի հաճախ են օգտվում բանկի մոբայլ հավելվածից, որը թույլ է տալիս հեշտությամբ լուծել առօրյա ֆինանսական խնդիրները։ Տարվա կտրվածքով UNIMobile հավելվածից օգտվողների թիվն աճել է գրեթե 14%-ով։
Հաշվի առնելով հաճախորդների կողմից ներդրումային պահանջարկը՝ Յունիբանկը 2023 թվականի վերջին գործարկեց նոր ուղղություն՝ բրոքերային ծառայությունների մատուցում: Unibank Invest մոբայլ հավելվածը հնարավորություն է տալիս հաճախորդներին ներդրումներ կատարել կապիտալի գլոբալ շուկաներում: Unibank Invest-ի հետ հաճախորդները կարող են մուտք գործել աշխարհի առաջատար բորսաներ՝ NYSE, NASDAQ, LSE, HKEX, Xetra և այլն:
2023 թվականին Յունիբանկի աջակցությամբ Երևանում կայացավ FINTECH360 միջազգային համաժողովը: Տարբեր երկրներից ժամանած ավելի քան 200 մասնագետներ քննարկեցին ֆինանսական տեխնոլոգիաների նորույթները, ծանոթացան Հայաստանի պատմությանը և մշակույթին:
Տարվա ընթացքում Յունիբանկը մեծ ուշադրություն է հատկացրել նաև բիզնեսի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվությանը: Բանկը զգալի ներդրում է ունեցել բարեգործական, հովանավորչական և սոցիալական ծրագրերում:
«Յունիբանկ» ԲԲԸ բաժնետերերի տարեկան ընդհանուր ժողովի գումարման մասին հայտարարություն19.04.2024 Տեսնել ավելին -
2023 թվականի եկամտային հարկի տարեկան հաշվարկ-հայտարարագրի ներկայացման վերջնաժամկետը հետաձգվում է մինչև հուլիսի 22-ը18.04.2024 Տեսնել ավելին -
Եկամուտների հայտարարագրման առումով ծանուցում բանկի բաժնետերերին12.04.2024 Տեսնել ավելին -
Վերանորոգման աշխատանքների պատճառով Յունիբանկի «Քոչար» մասնաճյուղը ժամանակավորապես սպասարկում չի իրականացնի01.04.2024 Տեսնել ավելին -
Տեխնիկական աշխատանքներն ավարտված են24.03.2024 Տեսնել ավելին -
24.03.24թ. ժամը 10:00-ից UNIMobile հավելվածը, Ինտերնետ բանկ-Հաճախորդ համակարգը և «Զվարթնոց» մասնաճյուղը ժամանակավորապես չեն իրականացնի հաճախորդների սպասարկում22.03.2024 Տեսնել ավելին

Юнибанк направит на выплату дивидендов 4,1 млрд драмов
Годовое общее собрание акционеров ОАО «Юнибанк» подвело итоги деятельности банка в 2023 году. В отчетном году Юнибанк продолжил уверенный рост и укрепление своих позиций на рынке и добился значимых результатов по всем направлениям деятельности. Итоги года подтвердили эффективность выбранной стратегии — быть честным и надежным финансовым партнёром, уметь слышать своих клиентов и находить решения, полезные для людей и бизнеса.
За отчетный период капитал банка превысил 40 млрд драмов, объем активов — 289 млрд драмов. Кредитные вложения банка за 2023 год увеличились почти на 25%.
Юнибанк завершил 2023 год с прибылью в 4,5 млрд драмов и Совет банка принял решение представить на утверждение Собрания акционеров вопрос о выплате дивидендов по обыкновенным акциям. Сумма дивидендов составит 4,1 млрд драмов. Решение о выплате дивидендов отражает эффективную деятельность банка за отчетный период.
Благодаря непрерывному росту по всем направлениям деятельности акции банка выросли в цене и торгуются на бирже более чем в три раза выше номинальной стоимости.
В отчётном году Юнибанк расширил региональное присутствие — сегодня обслуживающая сеть Юнибанка насчитывает 50 филиалов и более 100 промоточек. При этом, банк держит курс на цифровизацию и внедрение передовых технологий.  Клиенты всё активнее используют  мобильное приложение банка, что позволяет им с лёгкостью решать ежедневные финансовые задачи. В годовом разрезе число пользователей приложения UNIMobile увеличилось почти на 14%.
Учитывая  растущий инвестиционный спрос со стороны клиентов, Юнибанк в конце 2023 года  запустил новое направление деятельности — брокерское обслуживание. Мобильное приложение Unibank Invest предоставляет клиентам возможность инвестировать на глобальных рынках капитала. С Unibank Invest клиенты получают прямой доступ к ведущим мировым биржам - NYSE, NASDAQ, LSE, HKEX, Xetra и др.
Высокий уровень Юнибанка в сфере премиального банковского обслуживания и управления капиталом подтверждает премия Euromoney  —  одного из самых авторитетных и влиятельных изданий в мире. Private banking Юнибанка — Unibank Privé — был признан лучшим в Армении по версии Euromoney Global Private Banking Awards 2023.
Среди целей на 2024 год:
• увеличение доли рынка в розничном и МСБ сегменте;
• дальнейшее развитие направления брокерского обслуживания;
• расширение портфеля продуктов, в том числе карточных, и увеличение кросс-продаж;
• развитие автоматизации и цифрового клиентского обслуживания;
• следование ESG-принципам, предполагающим устойчивое развитие;
• дальнейшее совершенствование корпоративного управления.
На протяжении всего года Юнибанк принимал также самое деятельное участие в общественной жизни страны. Банк внёс немалый вклад в спонсорские, благотворительные и социальные программы. В долгосрочных планах — дальнейшая поддержка образования, спорта, экологии и программ, направленных на повышение уровня финансовой грамотности по всей Армении.
• В связи с ремонтными работами обслуживание в филиале «Кочар» будет временно приостановлено
В связи с ремонтными работами обслуживание в филиале «Кочар» будет временно приостановлено
01.04.2024 Подробнее
24.03.2024 Подробнее
• 24.03.24г. с 10:00 приложение UNIMobile, система «Интернет-банк — Клиент» и обслуживание в филиале «Звартноц» будут временно приостановлены
24.03.24г. с 10:00 приложение UNIMobile, система «Интернет-банк — Клиент» и обслуживание в филиале «Звартноц» будут временно приостановлены